Моника Лалева/Ангел Георгиев

Моника Лалева

4 ниво

Томислав Вълчев

Томислав Вълчев от "Бадминтон клуб Гълъбово" с бронзов медал от международен турнир

Томислав Вълчев участва на първия си Международен турнир - Bulgaria International за момчета и момичета под 13 години.

Турнира се проведе в град Хасково на 12-14 юли 2019 година.
В него взеха участие над 100 състезатели от 16 страни .

С партньора си от Хасково , Томислав завоюва бронзов медал в дисциплината двойки момчета.
Томи участва и в дисциплините единично момчета и смесени двойки,където отстъпи на 1/8 финали .

Томислав играе във възраст под 11 години, но успешно се представя при по-големите , където вече има спечелени няколко медала.

БК Гълъбово

Бадминтон клуб Гълъбово е домакин на Държавно лично първенство по бадминтон за момчета и момичета под 11 години

На 17-19 май 2019 година в спортна зала "Енергетик" гр. Гълъбово се проведе ДЛШ по бадминтон за момчета и момичета под 11 год.
"Бадминтон клуб Гълъбово" изказва благодарности на всички състезатели, които участваха в състезанието - Теодора Митева, Криси Тонева, Мартин Стаматов, Стефания Христова и Томислав Вълчев. Специални благодарности и на състезателите от клуба, които съдийстваха на всички срещи от ДЛШ и помогнаха, състезанието да протече по най-добрият начин - Красена Герджикова, Моника Лалева, Памела Жекова, Николай Андреев, Яница Михалева, Анелия Михалева, Летисия Льондева, Димитър Бодуров, Ния Борисова и Николай Георгиев. Бадминтон клуб Гълъбово изказва благодарности на Община Гълъбово за подкрепата и съдействието при организирането на събитието., както и на Димитър Василев - зам. Кмет на Община Гълъбово, за честта която ни оказа при награждаването на победителите.

Томислав Вълчев от "Бадминтон клуб Гълъбово" с 2 медала

2 медала завоюва състезателят на Бадминтон клуб Гълъбово - Томислав Вълчев от Държавен личен шампионат за момчета и момичета под 11години
17-19 май 2019г - Град Гълъбово

Сребро и бронз за Томислав Вълчев в дисциплините :
2 място - двойки момчета под 11г. с партньора си от БК Хасково - Илхан Алиян
3 място - смесени двойки под 11г. - с партньорката си от БК Хасково - Божидара Боянова

Награждаване двойки момчета под 11 години - Зам.Кмета на Община Гълъбово - Димитър Василев и Кмета на град Първомай - Ангел Папазов.

Всички медалисти

Обща снимка на всички деца - медалисти от Държавен личен шампионат за момчета и момичета под 11 години

- двойки жени

Мира Георгиева / Паола Пенкова (Габрово)

Теодора Митева с бронзов медал на двойки момичета под 13 години

Теодора Митева спечели бронзов медал на двойки момичета под 13г. в турнира от Национална верига "Млади таланти"
на 2 и 3 март 2019 година в град Гълъбово.

На турнира взеха участие 90 деца,от клубове от цялата страна.

Бадминтон клуб Гълъбово бе представен във възрастите  под 13 години
от Теодора Митева и Димитър Бодуров ,
във възрастите под 15 години от
Николай Георгиев , Габриел Емилов , Ния Борисова и Летисия Льондева.

Крайно класиране от Национална верига "Млади таланти" за момчета и момичета под 13г. и юноши и девойки под 15г.

Бронзов медал за
Бадминтон клуб Гълъбово от Държавен личен шампионат за мъже и жени 2019 година

Общо 167 състезатели взеха участие на ДЛШ за мъже и жени , който се проведе от 31.01.2019г. до 03.02.2019г. в зала"Европа" в град София.

Бадминтон клуб Гълъбово участва с 4 състезатели - Добромир Добрев , Живка Костадинова , Неделин Маринов и Мира Георгиева.

3 място в дисциплината двойки жени спечели треньорката на БК Гълъбово - Мира Георгиева с партньорката си Силвана Генкова от СКБ Стара Загора.  Двете поставени под номер 3 в схемата , записаха победи  в 3 последователни срещи, за да си осигурят бронзовите медали .

Мира Георгиева спечели първи кръг при жени единично , но отстъпи във втория кръг пред Габриела Стоева.

Неделин Маринов записа 3 поредни победи в квалификациите на мъже единично  и се пребори за мястото си в основна схема при най-добрите сред мъжете .

Страхотно представяне и на двойката мъже -
 Добромир Добрев и Неделин Маринов , които в първи кръг след оспорвана среща победиха и се класираха на 1/8 финали , където загубиха от поставените
под номер 8 - Гефен /Янакиев

Живка Костадинова и Неделин Маринов записаха и победа на смесени двойки срещу състезатели от СКБ Стара Загора.

Всички резултати и класирания можете да немерите тук

Ръководството на БК Гълъбово , изказва благодарности към състезателите си за сърцатата игра на ДЛШ за мъже и жени !

Международен турнир по бадминтон "Братя Касабян"
25-27 януари 2019 година
спортен комплекс "Спартак"

180 бадминтонисти участват на тридневен международен турнир по бадминтон „Братя Касабян“ в спортен комплекс „Спартак“ в Хасково.Надпреварата носи името на Арсен и Пюзант Касабян – почетен председател на българската федерацията по бадминтон и президент на Балканската федерация. В турнира участват състезатели от България, Грузия, Армения, Румъния, Македония, Сърбия, Гърция. Всички се състезават разделени в групи до 13, до 17 г., професионалисти, майстори, ветерани до 35 и 50 г. и любители.

Бадминтон клуб Гълъбово участва със 8 състезатели - Димитър Бодуров,Николай Андреев, Живка Костадинова,Борислав Жеков,Живко Иванов,Неделин Маринов,Ивайло Иванов и Мира Георгиева.

Класиране на нашите състезатели:
1 място - Ивайло Иванов - мъже двойки - ветерани 35+ ( Ивайло си партнира с грузинският състезател Вадим Саркисян)
1 място - Живка Костадинова / Неделин Маринов - смесени двойки - майстори
3 място - Мира Георгиева - двойки жени - професионалисти (Мира игра със състезателка от хасковския клуб - Селин Бакалова)
3 място - Живко Иванов / Мира Георгиева - смесени двойки - майстори
3 място - Неделин Маринов - двойки мъже - майстори ( Неделин си партнира със старозагорският състезател Анастас Хаджиангелов)